DEGVIELAS SISTĒMAS REMONTS

Degvielas sistēma ietver degvielas tvertni, degvielas caurules, degvielas sūkņus, degvielas iesmidzinātājus. No automašīnas degvielas sistēmas ir atkarīgs automašīnas degvielas patēriņš un ugunsdrošība. Par degmaisījuma daudzumu un kvalitāti degvielas sistēmā atbild dažādas elektriskās ierīces – degvielas sprauslas, lambdas (skābekļa) zondes u.c. Visu informāciju par patērēto degvielas daudzumu, gaisa daudzumu, dzinēja temperatūru un apgriezieniem apstrādā borta dators jeb dzinēja vadības bloks.

Bieži vien automašīnas, kuru degvielas sistēma nav kārtībā, nevar iziet tehnisko apskati lielā kaitīgo izmešu daudzuma dēļ. Automašīnas degvielas sistēmas atbilstību drošai autobraukšanai un pieļaujamo degvielas izmešu līmeni reglamentē Ministru kabineta noteikumu Nr. 466 pielikums „Būtiskās prasības transportlīdzekļu tehniskajam stāvoklim un aprīkojumam un šo prasību novērtēšana”.

Riska faktori

  • Degvielas kvalitāte. Izplatīts cēlonis automašīnas degvielas sistēmas problēmām ir zemas kvalitātes degviela, kas var radīt kondensātu degvielas tvertnē un veicināt koroziju. Aicinām rūpīgi izvēlēties degvielas tirgotājus un neuzpildīties apšaubāmas kvalitātes degvielas uzpildes stacijās, jo negodprātīgi degvielas ražotāji mūsu tirgū piegādā degvielu, kurai parasti pievieno lētākas piedevas, kas palielina oktānskaitli, un pēc tam pārdod kā augstākas klases produktu.
  • Degvielas smaka. Ja salonā vai pie motortelpas saožama degvielas smaka, steidzami veiciet degvielas sistēmas pārbaudi. Tādos gadījumos dažkārt transportlīdzekli nākas arī evakuēt.
  • Liels degvielas patēriņš. Ja pamanat, ka palielinājies degvielas patēriņš, zūd dzinēja jauda, iespējams, ka izdiluši degvielas iesmidzinātāji. Nepareiza degvielas sadegšana var izraisīt dzinēja bojājumus.
  • Aritmiska dzinēja darbība. Ja dzirdat, ka neefektīvi, aritmiski strādā dzinējs, iespējams, ka izdiluši degvielas iesmidzinātāji. Nepareiza degvielas sadegšana var izraisīt dzinēja bojājumus.

APRIORESERVISS risinājumi

Veicam šādus degvielas sistēmas remonta darbus:

  • Degvielas sistēmas un sprauslu tīrīšana. Pārbaudam un tīram visu veidu sprauslas un sūkņus ar attiecīgajām degvielas sistēmas tīrīšanas iekārtām, izmantojot īpašus, tieši šim mērķim paredzētus ķīmiskos līdzekļus. Degvielas sistēmas un sprauslu tīrīšana ļauj atjaunot degvielas iesmidzināšanas vienmērīgumu un sprauslu caurlaidību. Tā rezultātā palielinās dzinēja jauda un darbības stabilitāte tukšgaitā.
  • Izplūdes sistēmas diagnostika un remonts. Diagnosticējam un remontējam izplūdes sistēmas visu marku automašīnām. Automašīnas izplūdes sistēma samazina dzinēja darbības troksni, samazina kaitīgo izmešu daudzumu atmosfērā, apstrādā dažas ļoti kaitīgas sastāvdaļas, padarot tās nekaitīgas. Pateicoties izplūdes sistēmai, izplūdes gāzes nenonāk automašīnas salonā.
  • Izplūdes gāzu mērīšana. Veicam izplūdes gāzu vērtību mērījumus benzīna un dīzeļdzinējiem ar ierīcēm, kas atbilst MK noteikumiem Nr. 672.

Izpūtēja lokanā savienojuma nomaiņa. Ātri, kvalitatīvi un par pieņemamām cenām mainam izpūtēju lokanos savienojumus. Veco savienojumu ar leņķa slīpmašīnu izgriežam, notīram griezuma vietu, tad tajā pašā vietā iemetinam jaunu savienojumu, un beigās metinājuma vietu nokrāsojam. Izpūtēja lokanais savienojums ir elastīgs izplūdes sistēmas mezgls, kas nepieciešams, lai kompensētu automašīnas dzinēja darbības rezultātā radušās mehāniskās un termiskās svārstības, kas izplatās pa automašīnas virsbūvi un citām daļām vibrāciju veidā. Īpaši rekomendējam nomainīt izpūtēja lokanos savienojumus automašīnām ar dīzeļdzinēju vai automašīnām ar ļoti lielu nobraukumu, jo tajās vibrācijas jūtamas visvairāk.

Print Friendly, PDF & Email