Riepu montāža

Galvenie padomi, ko iesaka APRIORESERVISS meistari, lai Jūsu riepas kalpotu ilgāk.

Minimālā riepu aprūpe ir šāda:

Nemēģiniet montēt patstāvīgi riepas. Vislabāk būtu vērsties specializētā centrā vai  pie jūsu auto dīlera. APRIORESERVISS piedāvā šāda veida pakalpojumus. Vienlaikus mēs varēsim nomainīt riepas, veiksim riepu balansēšanas operācijas – pārbaudīsim riepu drošību, disku stāvokli, noteiksim riepas spiediena noplūdes cēloņus (mikroplaisas, mazas nagliņas, skrūvītes).

Kas ir nepieciešams, lai veiktu riepas maiņu?

Pēc APRIORESERVISS speciālistu domām, ir ieteicams veikt riepas maiņu vietām vismaz reizi gadā, lai riepām veidotos vienāds nodilums.

Riepas instalēšana uz diska – darbība ir ļoti svarīga, nekā šķiet no pirmā acu skatiena. Šādu procedūru ir nepieciešams uzticēt personai, kura zina uzstādīšanas kārtību un to darīt servisā, kur ir nepieciešamais aprīkojums. Pie reizes, APRIORESERVISS meistars var arī pārbaudīt:

 • Atbilstība riepas prasībām: struktūra, izmērs (platums, augstums, diametrs), ātruma indekss, slodzes indekss.
 • Pārbaudīsim iekšējo un ārējo riepas stāvokli, lai atklātu iespējamās anomālijas.

APRIORESERVISS veiks atbilstošu uzstādīšanas procedūras: demontāžu, balansēšanu un riepas piepumpēšana, mainīsim vārstu, ņemot vērā uzstādīšanas instrukcijas (rotācijas virzienu vai montāžas virzienu). Mums ir visa nepieciešama aparatūra un ierīces, kā arī pie mums Jūs atradīsiet plašu riepas izvēli. Jums nebūs jāmeklē riepas citos Rīgas veikalos, APRIORESERVISS noliktavā ir viss uz vietas. Tas nozīmē, ka mēs ļoti ātri un kvalitatīvi nomainīsim un savedīsim kārtība Jūsu riepas.

Pastāv dažādu veidu automašīnu riepas:

 • universālās vissezonas riepas (M+S),
 • vasaras riepas, ziemas riepas,
 • kā arī daudz specifiskākās sporta riepas,
 • bez ceļu riepas,
 • lietus riepas,
 • c.

Ar universālajām vissezonas (M+S) riepām var braukt visu gadu.

Vasaras riepas mazāk dilst siltā laikā un uz sakarsēta asfalta, tām ir labāki bremzēšanas parametri karstā laikā. Latvijas autobraucējiem iesakām izvēlēties vasaras riepas ar lietus protektoru, jo Latvijā ir ļoti mainīgi laika apstākļi.

Ziemas riepas parasti ir mīkstākas, ar dziļākiem protektoriem, dažkārt aprīkotas ar radzēm, kas nodrošina papildus sazobi ar apledojušu, apsnigušu ceļa segumu. Pēc CSDD noteikumiem ziemas un vasaras riepas jāmaina pirms katras braukšanas sezonas līdz 01.05.  un līdz 01.10. datumam, veicot attiecīgas sezonas riepu montāžu.

Ļoti svarīgi pirms riepu iegādes un montāžas, noskaidrot riepu izlaiduma gadu, jo ir zināms, ka riepu komplekts efektīvi kalpo jeb saglabā savus parametrus maksimāli 3 braukšanas sezonas.

Montāžas noteikumi:

Ir daži pamatnoteikumi, kas jums būtu nepieciešams zināt, ja Jūs plānojat uzstādīt jaunām riepas Jūsu auto.

 • Gadījumā, ja mainīsiet tikai vienu riepu:

Jāatbilst tādam pašam profilam, jābūt vienādam izmēram, un jābūt tādam pašam slodzes indeksam un ātrumam.

 • Gadījumā, ja mainīsiet divas riepas:

Jaunās riepas ir jāuzstāda uz aizmugurējo asi

Uzstādot jaunas riepas uz mašīnas aizmugurējo asi, Jūs nodrošināsiet:

 • labāko stabilitāti uz slapja ceļa;
 • lielāko drošību.

Pareiza riepu izvēle būtiski samazina automašīnas bremzēšanas ceļu, kā arī katrs metrs šajā gadījumā var glābt kādam dzīvību. Ja Jūs plānojiet braukt ekstrēmos apstākļos, ļoti būtisks ir arī riepu ātruma indekss. Tāpat pareizu riepu izvēle paaugstina personiskās autobraukšanas komfortu – Jums vienmēr ir iespējas izvēlēties riepas pēc to trokšņainības un amortizācijas pakāpes (mīkstākas vai cietākas riepas). Pareizi izvēlētas riepas ļauj ietaupīt līdz pat 10% degvielas patēriņa.

Riepām nedrīkst būt plaisas protektoros vai sānu malās, nedrīkst būt izvirzījumi jeb „pumpas” (liecina par riepas kordu plīsumiem), jo tad samazinās riepas izturība un sadursmes ar šķērsli, iebraukšanas bedrē vai bremzēšanas brīdī riepa var pārsprāgt, radot bīstamu avārijas situāciju.

Veicot riepas maiņu APRIORESERVISS veiks šādas darbības:

 • visas riteņu skrūves pēc montāžas būs pievilktas ar dinamo metrisko atslēgu (ar nepieciešamo spēku), lai jebkādā gadījumā, skrūves neatskrūvētos, bet tajā pašā laikā netiktu pievilktas pārāk spēcīgi un, ja kas, pats automašīnas īpašnieks vai to lietotājs varētu nomainīt cauro riepu uz ceļa, un to spētu izdarīt ar saviem spēkiem.
 • Pirms montāžas apstrādāsim katru disku hermētiķi, kas nodrošinās maksimālu riepas un diska hermētiskumu un garantēs, ka pie straujām temperatūras svārstībām, (ziemas perioda sākumā un pavasara sākuma laikā), nenotiks riepas spiediena zudumi.
 • APRIORESERVISS veic riteņu balansēšanas iekārtas regulāru pārbaudi un kalibrē to, lai varētu strādāt precīzi un, lai Jūsu mašīnas riteņi braukšanas laikā nevibrētu.
 • Katru ventiļi pirms montāžas vizuāli pārbaudīsim, lai nekādā gadījumā, nebūtu pienācis laiks to mainīt. Pēc nepieciešamības, to arī nomainīsim, lai Jūsu būtu drošībā. Pēc riepas uzmontēšanas un piepumpēšanas katrs ventilis tiks pārbaudīts arī pret gaisa noplūdi.

Ļoti svarīgi pirms riepu iegādes un montāžas ir noskaidrot riepu izlaiduma gadu, jo ir zināms, ka riepu komplekts efektīvi kalpo jeb saglabā savus parametrus tikai līdz 3 braukšanas sezonām.

Pareiza riepu izvēle būtiski samazina automašīnas bremzēšanas ceļu, un katrs metrs šeit var glābt kādam dzīvību. Ja paredzēts braukt ekstrēmos apstākļos, ļoti būtisks ir arī riepu ātruma indekss. Tāpat pareizu riepu izvēle paaugstina personiskās autobraukšanas komfortu – Jums vienmēr ir iespējas izvēlēties riepas pēc to trokšņainības un amortizācijas pakāpes (mīkstākas vai cietākas riepas). Pareizi izvēlētas riepas ļauj ietaupīt līdz pat 10% degvielas patēriņa.

Riepām nedrīkst būt plaisas protektoros vai sānu malās, nedrīkst būt izvirzījumi jeb „pumpas” (liecina par riepas kordu plīsumiem), jo tad samazinās riepas izturība un sadursmes ar šķērsli, iebraukšanas bedrē vai bremzēšanas brīdī riepa var pārsprāgt, radot bīstamu avārijas situāciju.

APRIORESERVISS risinājumi

Veicam šādus riepu montāžas un regulēšanas darbus:

NOSAUKUMS APRAKSTS  CENAS
Konsultācija par riepu stāvokli Mūsu servisā Jūs vienmēr saņemsiet profesionālu un izsmeļošu konsultāciju par Jūsu automašīnas riepu stāvokli un ieteikumus atbilstošākā riepu komplekta izvēlei. 0€
Riepu balansēšana Uz speciāla stenda veicam Jūsu automašīnas riepu balansēšanas operācijas – pārbaudam riepu drošību, disku stāvokli, nosakam riepas spiediena noplūdes cēloņus (mikroplaisas, mazas nagliņas, skrūvītes). Atgādinām, ka universālajām vissezonas riepām balansēšanas jāveic vismaz divreiz gadā – pirms katras braukšanas sezonas. No 1.5€/gab
Riepu montāža riteņiem ar dzelzs diskiem Veicam riepu nomontēšanu, nomaiņu un uzmontēšanu atpakaļ, pārbaudam un vajadzības gadījumā nomainām riepas ventiļus. No 2€/gab
Riepu montāža riteņiem ar lietajiem diskiem Veicam riepu nomontēšanu, nomaiņu un uzmontēšanu atpakaļ, pārbaudam un vajadzības gadījumā nomainām riepas ventiļus. No 3€/gab
Print Friendly, PDF & Email