Kas ir savirzes regulēšana?

Savirzes regulēšana ir viens no viepieprasītākajiem autoremonta pakalpojumiem. Riteņu savirze jeb savērsums ir riteņu novietojums attiecībā pret zemi un braukšanas virzienu. Riteņu novietojums horizontāli (paralēli zemei) tiek saukts par savirzi, bet riteņu novietojums vertikāli (pret zemi) tiek saukts par sagāzumu. Tādēļ daudzkārt lieto arī pilnu nosaukumu – savirzes-sagāzuma regulēšana. Pareiza savirzes regulēšana nodrošina vairākus svarīgus ieguvumus – ekonomiskāku degvielas patēriņu, drošāku automašīnas vadību un bremzēšanu, kā arī vienmērīgu riepu nodilumu. Atgādinam, ka riteņu savirzes regulēšana ir pasākums, ko ieteicams veikt vismaz divreiz gadā – pirms vasaras un ziemas braukšanas sezonām.

Riska faktori

Jebkuras ritošās daļas detaļas nomaiņas rezultātā izmainās sākotnēji iestādītā riteņu ģeometrija, kas pēc tam ir jāatjauno, salāgojot jauno detaļu ar pārējām. Tas pats attiecas uz gadījumiem, kad veikta riepu nomaiņa.

Ja braucot taisni, jūtat, ka mašīna novirzās uz vienu pusi, ka tā kustas no vienas uz otru pusi, ka stūre vibrē vai stāv slīpi, vai ka stūre ir vaļīga, visticamāk pie vainas ir nepareiza riteņu ģeometrija, un nav pilnvērtīga kontakta ar ceļa segumu.

Braucot dažkārt gadās aizķert kādu ielas apmali vai izvirzītu koka sakni. Automašīnas ritošā daļa tādos gadījumos saņem triecienu, kas var izjaukt noregulēto riteņu ģeometriju.

Tāpat kā iepriekšējā gadījumā automašīnas ritošā daļa var saņemt pietiekoši stipru triecienu riteņu ģeometrijas izjaukšanai.

Ja pamanāt, ka riepa vienā malā dilst vairāk, pie vainas ir nepareiza riteņu savirze vai sagāzums. Riteņu ģeometrijai jāatbilst automašīnas ražotāja noteiktajām prasībām – tad riepas dilst vienmērīgi.

APRIORESERVISS risinājumi

Veicam šādus savirzes regulēšanas darbus:

NOSAUKUMS APRAKSTS CENAS 
Ritošās daļas pārbaude Pirms savirzes regulēšanas nosakām, vai visi ritošās daļas mezgli un detaļas ir darba kārtībā, novērtējam lodbalstu un sailentbloku atbilstību pieļaujamā nodiluma robežām. No 8€
Stūres stieņa elementu pārbaude Pirms savirzes regulēšanas veicam stūres stieņa vītņu tīrīšanu un iestrādāšanu gadījumos, ja tie nav jauni. 7€
Savirzes – sagāzuma regulēšana Savirzes regulēšanu veicam uz speciāla riteņu ģeometrijas stenda. No 30€
Print Friendly, PDF & Email