Kas ir ritošās daļas remonts?

Automašīnas ritošās daļas jeb  automašīnas piekares remonts aptver automašīnas mezglu un detaļu kopumu, kas nodrošina automašīnas komfortu, dinamiku un vadāmību uz ceļa. Ritošā daļa ietver pusasis, stūrēšanas iekārtu, amortizācijas sistēmu, piedziņas vārpstas jeb „miroņgalvas”, bukses, šarnīrus, riteņu gultņus utml. detaļas.

Automašīnas ritošo daļu vēlams pārbaudīt pirms katras braukšanas sezonas, kā arī gadījumos, ja ritošā daļa saņēmusi spēcīgu triecienu (satiksmes negadījums, iebraukšana bedrē, sadursme ar šķērsli), automašīnas darbībā dzirdami trokšņi, kā arī pirms un pēc tāliem pārbraucieniem, ceļojumiem. Automašīnas ritošo daļu ir svarīgi pārbaudīt arī tāpēc, ka lielākā daļa ritošās daļas defektu uzrodas negaidīti.

Automašīnas ritošās daļas atbilstību drošai autobraukšanai un reglamentē Ministru kabineta noteikumu Nr. 466 pielikums „Būtiskās prasības transportlīdzekļu tehniskajam stāvoklim un aprīkojumam un šo prasību novērtēšana”.

 

Riska faktori

Ja braucot ar savu automašīnu jūtat, ka stūre lāga vairs neklausa, veic brīvkustības, velk pa labi vai kreisi, iespējams, ka ir bojāta stūrēšanas iekārta vai automašīnas ritošās daļas detaļas.

Ja ritošā daļa saņēmusi spēcīgu triecienu (satiksmes negadījums, iebraukšana bedrē, sadursme ar šķērsli), lielākajā riska grupā ir gultņi, piedziņas vārpstas, šarnīri.

Ja braucot dzirdat asus trokšņus, jūtat netipisku vibrāciju, iespējams, ka atskrūvējusies vai nolūzusi kāda no ritošo daļu stiprinošajām skrūvēm vai arī progresējusi iepriekš radusies plaisa. Ja braucot dzirdat sīcošas, vibrējošas skaņas, pastāv iespēja, ka bojāti gultņi. Ja pagriežot stūri, parādās krakšķoša skaņa, iespējams, ka steidzami jāmaina piedziņas vārpsta vai šarnīrs, amortizatora atbalsta gultnis, ka ir nolauzts atsperes gals vai gūts kāds cits bojājums amortizācijas sistēmā.

APRIORESERVISS risinājumi

Veicam šādus automašīnas ritošās daļas remonta darbus:

NOSAUKUMS APRAKSTS CENAS
Ritošās daļas diagnostika Pārbaudam amortizatorus, atsperes, sviras, suportus, gultņus, granātas, putekļu gumijas, stabilizatorus, lodbalstus/šarnīrus, atsaites, bukses, sailentblokus, stieņus. Automašīnas ritošās daļas diagnostikas laikā apsekojam visus mezglus un detaļas, vai nav radušās brīvkustības un bojājumi, nosakam atlikušo resursu un izmēram darbības efektivitāti. No 8€
Stūrēšanas iekārtas remonts Pilna stūres iekārtas izjaukšana, tehniskā stāvokļa izvērtēšana, bojāto detaļu aizvietošana ar jaunām. Pēc remonta veicam pārbaudi uz stūres iekārtas imitācijas darbībā stenda. No 30€
Amortizācijas sistēmas remonts Mainam un remontējam amortizatorus, amortizatoru atbalstus, atsperes, stabilizatorus. Palīdzam izvēlēties piemērotāko risinājumu. No 22€/gab.
Gumijoto detaļu nomaiņa Mainam bukses, sailentblokus, putekļu gumijas. Atgādinām, ka Latvijas mainīgajos laika apstākļos automašīnas gumijotās detaļas kalpo īsāku laiku kā paredzēts. No 6€
Print Friendly, PDF & Email