APRIORESERVISS – kondicionieru uzpilde pēc 3 metodēm!

Automašīnas kondicionieris – ierīce gaisa atdzesēšanai, kā arī liekā mitruma un nepatīkamu smaku likvidēšanai automašīnas salonā. Mūsdienu automašīnās gaisa kondicionieris ir salona ventilācijas un apkures sistēmas sastāvdaļa.

Taču nekas nav mūžīgs – agrāk vai vēlāk kondicioniera caurulēs un blīvēs rodas mikroplaisas, kas, savukārt rada dzesētājvielas noplūdi. Automašīnas gaisa kondicionieris parasti ik gadu zaudē apmēram 200 g dzesētājvielas, kas veido 15-20% no kopējā apjoma. Un tas, savukārt, nozīmē, ka laiku pa laikam jāveic gaisa kondicionieru uzpilde. Jaunam auto šī procedūra jāveic ik pēc 2-3 gadiem. Pēc 4-6 gadu darbības gaisa kondicioniera uzpildi jāveic reizi 1-2 gados.

Uzpildot gaisa kondicionieri, tehniķiem jāņem vērā vairāki svarīgi aspekti – konkrētā kondicioniera modeļa konstrukcijas īpatnības, dzesētājvielas veids, esošos temperatūras nosacījumus, jāaprēķina precīzs dzesētājvielas daudzums.

APRIORESERVISS speciālisti kondicionieru uzpildē izmanto vienu no zemāk norādītajām metodēm:

  1. Kondicionieru uzpilde pēc spiediena. Šī metode ir iespējama tikai gadījumā, ja doti precīzi ražotāja normatīvi. Dzesētājvielas tilpni ar manometriskā kolektora palīdzību pieslēdz kondicionēšanas sistēmai un veic uzpildi mazās porcijās. Pēc katras iesmidzināšanas salīdzina manometra rādītājus ar ražotāja normatīviem. Procedūru atkārto, kamēr kondicionēšanas sistēmas spiediens sasniedz normatīvu.
  2. Kondicionieru uzpilde pēc svara. Metode paredz dzesētājvielas tilpuma nosvēršanu pirms uzpildes procedūras un pastāvīgu balona masas kontroli uzpildes laikā. Kondicioniera uzpildes laikā dzesētājviela iepildās agregātā bez zudumiem, tādēļ dzesētājvielas masa, kas nokļūst kondicionierī, ir vienāda ar masu, par kādu balons kļūst vieglāks. Kondicioniera uzpildei ar šādu metodi tiek izmantoti speciāli kompakti svari. Ja pirms uzpildes sākšanas ir zināms precīzs dzesētājvielas daudzums, var izmantot uzpildes cilindru: vispirms uzpilda cilindru līdz vajadzīgajam apjomam, pēc tam no cilindra uzpilda kondicionieri.
  3. Kondicionieru uzpilde, vadoties pēc pārdzesēšanas vai pārkaršanas. Metode paredz temperatūras mērīšanu un to starpību noteikšanu. Uzpildot gaisa kondicionieri pēc  pārkaršanas, nosaka atšķirību starp ieslēgta gaisa kondicioniera iesūkšanas spiedienam atbilstošu piesātinājuma temperatūru un zema spiediena caurules temperatūru 10-20 cm attālumā no kompresora. Uzpildot gaisa kondicionieri pēc pārdzesēšanas, izmēra šķidruma caurules temperatūru caurules izejas punktā no kondensatora un nosaka kondensācijas temperatūru (pēc dzesētājvielas īpašību piesātinājuma stāvoklī tabulas).

20.00 EUR kondicioniera diagnostika / uzpildīšana + materiāli. Materiālu daudzums atkarīgs no auto markas modifikācijas.